<
>

O Heatsavr™

Od ponad pięćdziesięciu lat naukowcy wiedzą, że jednowarstwowa struktura (o grubości jednej cząsteczki) rozłożona na powierzchni płynu potrafi w sposób istotny zmniejszyć parowanie i straty energii. Wiele firm próbowało opracować odpowiednią technologię, ale do momentu, gdy firma Flexible Solutions wynalazła swój opatentowany później Heatsavr™, wprowadzony na rynek amerykański ponad 12 lat temu, żadna inna firma nie była w stanie osiągnąć niezawodności i niskiego kosztu rozwiązania, a także skuteczności produktu po zmąceniu wody.

Używając języka nietechnicznego, można powiedzieć, że Heatsavr™ to mieszanina precyzyjnie dobranych składników, które są lżejsze od wody i które automatycznie pływają na jej powierzchni. Cząsteczki płynu łączą się ze sobą, dlatego zawsze tworzą doskonałą, cienką warstwę na całej powierzchni basenu. Każda z nich jest tak mała, że jej rozmiar nie przekracza jednej pięćsetnej rozmiaru otworu w najbardziej czułym filtrze.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych pokryw basenowych, które należy zdejmować przed korzystaniem z basenu, cząsteczki Heatsavr™ rozdzielają się, gdy woda zostaje zmącona, ale gdy woda staje się spokojna – warstwa tworzy się z nich na nowo. Dlatego Heatsavr™ dostosowuje się doskonale do zmieniających się poziomów aktywności w basenie w ciągu dnia. Tworzy zmienną i elastyczną pokrywę, która działa automatycznie zawsze i wszędzie, gdy powierzchnia wody jest spokojna.

Dla osób o podejściu bardziej technicznym – właściwości Heatsavr™ obejmują unikalny mechanizm, który tworzy jednocząsteczkową warstwę z wykorzystaniem siły odśrodkowej generowanej dzięki dysocjacji związków jonowych po rozpuszczeniu w wodzie. Jony ujemne odpychają się wzajemnie, tak samo jak jony dodatnie i szybko tworzą środki błonotwórcze. Charakterystyka specjalnie zaprojektowanych cząsteczek Heatsavr™:

 • Wolą mieć nogi zanurzone w wodzie
 • Wolą trzymać głowy nad wodą
 • Po rozstawieniu się nie wspinają się na siebie wzajemnie
 • Wyposażone są w boczne łańcuszki (jak ramiona), które łączą się ze sobą jak kordon policji tak, aby kontrolować cząsteczki wody
 • Żyją krótko – ulegają biodegradacji w wodzie i powietrzu w ciągu kilku dni


Heatsavr™ umożliwia właścicielom basenów czerpanie niewątpliwych korzyści z oszczędzania energii typowych dla stosowania pokryw basenowych, nie budząc jednocześnie wątpliwości w odniesieniu do wyglądu czy praktyczności.

Heatsavr™ to produkt opatentowany, opracowany ponad 16 lat temu przez kanadyjską firmę Flexible Solutions, notowaną na AMEX, należącą do liderów wśród producentów technologii kontroli procesu parowania.

Heatsavr™ to ulegający biodegradacji płyn, który tworzy przezroczystą, jednocząsteczkową warstwę na spokojnej powierzchni basenu. Warstwa ta w sposób znaczący ogranicza parowanie, co przekłada się na oszczędności nie tylko kosztów ogrzewania wody. W przypadku basenów krytych potrafi zmniejszyć koszty kontroli wilgotności oraz ogrzewania powietrza. Automatyczny system dozowania gwarantuje aplikację odpowiedniej dawki Heatsavr każdego dnia, o tej samej porze.

 • Udowodniona oszczędność energii do 50%
 • Zmniejszenie wilgotności w hali basenowej
 • Przezroczystość pokrywy – bardziej estetyczna niż konwencjonalna pokrywa
 • Większa higieniczność – konwencjonalne pokrywy wymagają dokładnego i regularnego czyszczenia, aby uniknąć rozwoju bakterii – kliknij tutaj i zobacz raport
 • Wygoda, prostota i łatwość stosowania większa niż w przypadku pokrywy konwencjonalnej
 • Większa elastyczność – działanie w czasie względnego spokoju wody w basenie, przez 24 godziny na dobę (w mniejszym lub większym zakresie w zależności od aktywności użytkowników basenu)
 • Taka sama skuteczność w przypadku basenów z rynną przelewową
 • Automatyczne dozowanie zapewniające odpowiednie i niezawodne stosowanie
 • Produkt przebadany dokładnie przez niezależne organizacje pod względem bezpieczeństwa – brak toksyczności i biodegradowalność produktu
 • Niewyczuwalność dla użytkowników basenu – bez smaku i zapachu, brak śladów na włosach czy ubraniach
 • Oszczędność wody traconej w procesie parowania